+48 537 193 890

Zasada 1.
Używaj wysoko wykwalifikowanych, kompetentnych i zmotywowanych pracowników do wykrywania rui, wykonywania sztucznego zapłodnienia, nadzorowania procedury naturalnego krycia i zarządzania dozami nasienia.

Zasada 2.
Staraj się doskonale wykonać zadanie wykrywania rui, co najmniej raz dziennie, najlepiej w trakcie wczesnych godziny porannych, tak, aby wdrożyć właściwą częstotliwość i czas inseminacji w ramach każdego konkretnego gospodarstwa.

Zasada 3.
Używaj doskonałej jakości nasienia do sztucznej inseminacji i bardzo płodne knury do naturalnego krycia macior.

Zasada 4.
Staraj się doskonale zarządzać przechowywanymi dawkami nasienia pod kątem prawidłowej oceny próbek w zakresie ruchliwości, poprawnego przechowywania i zużywania całego nasienia w ciągu 72 godzin od pobrania.

Zasada 5.
Staraj się doskonale żywić maciory w okresie, gdy karmią prosięta, szczególnie podczas pierwszych 7 do 10 dni laktacji, w ten sposób zmniejszysz interwał od odsadzenia do rui.

Zasada 6.
Staraj się doskonale identyfikować i poddawać ubojowi sztuki mające problemy rozrodcze, w ten sposób wskaźnik wyproszeń nie zmniejszy się na skutek zwierząt mających problemy rozrodcze.

Zasada 7.
Staraj się doskonale zapobiegać wszelkiego rodzaju stresowi w ciągu pierwszych 28 dni ciąży, takiemu jak stres na skutek wysokich temperatur, stres socjalny; w ten sposób zmniejszysz całkowite lub częściowe straty zarodków.

Zasada 8.
Staraj się doskonale hodować, rozwijać i zarządzać loszkami zamiennymi, aby były w doskonałej kondycji podczas krycia w okresie 200 do 250 dnia życia.

Zasada 9.
Gdzie płodność knurów jest nieznana, należy użyć heterospermicznego nasienia lub kryć maciory dwoma różnymi knurami podczas tej samej rui. Jeżeli nie występuje duża różnica we współczynniku wyproszeń i rozmiarze miotu, bardzo trudno jest określić rzeczywiste różnice we współczynnikach wyproszeń dla różnych knurów.

Zasada 10.
Staraj się doskonale zapobiegać chorobom rozrodczym.

Najnowsze artykuły:

Choroby trzody chlewnej – Biegunka bakteryjna

  Pojęcie i przyczyny występowania biegunki bakteryjnej   Biegunka jest objawem stanu chorobowego z którym zmaga się organizm. Etiologia biegunki może mieć charakter zakaźny lub niezakaźny. Każda biegunka polega na rozluźnieniu struktury kału, który...

czytaj dalej

Plenność Loch

Jednym z podstawowych parametrów warunkujących opłacalność produkcji trzody chlewnej jest plenność samic. W zależności od wykorzystywanych do oceny plenności wskaźników produkcyjnych wyróżniamy:Plenność fizjologiczną: którą wyrażamy jako liczbę prosiąt urodzonych...

czytaj dalej

MASZ PYTANIA?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Podczas spotkania lub rozmowy telefonicznej odpowiemy na Wszelkie Państwa pytania i wątpliwości odnośnie świadczonych przez nas usług.

Biuro:
ul. Sikorskiego 4
10-088 Olsztyn
Czynne w godzinach:
pn-pt 8:00-15:00
tel. +48 537 193 890
mail: biuro@vet-com.pl

Siedziba spółki:
ul. Jagiellońska 71
10-237 Olsztyn

Gabinet małych zwierząt:

Sklep dla hodowców: